• Strona główna
  • O nas
  • Nasze projekty
  • Kontakt
  • BIP
Potrzebujemy Cię! W Twoim PIT jest siła Przejdź do Twój e-PIT
  • O nas
  • Nasze projekty
  • Kontakt
  • BIP
Gdy potrzebujesz porady,
u nas zawsze ją otrzymujesz

A czy wiesz, że...
Ty też możesz coś dla nas zrobić, abyśmy mogli dalej działać i skutecznie Cię wspierać?

KRS 0000318482
copy Skopiuj KRS

Wpisz nasz KRS w Deklaracji Podatkowej Twój e-PIT!

Przejdź do Twój e-PIT
  • Strona Główna
  • Nasze projekty
  • Mikro Głos Mikro Przedsiębiorców
  • Wniosek do Starostw Powiatowych

Wniosek do Starostw Powiatowych

Wniosek do Starostw Powiatowych o przekazanie poniżej przedłożonego wniosku do wszystkich nadzorowanych Szkół Ponadgimnazjalnych

Treść wniosku:

Starostwo Powiatowe
Zarząd Powiatu - w rozumieniu art. 26 Ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym (Dz.U.2013.595 j.t.)

§1) Na mocy art. 63 Konstytucji RP w trybie art. 221 i 241 Kodeksu postępowania administracyjnego, wnosimy petycję do Zarządu Powiatu (dalej ZP) - o przekazanie poniżej przedłożonego wniosku do wszystkich nadzorowanych Szkół Ponadgimnazjalnych.

Niniejszy wniosek przekazujemy za pośrednictwem Starostwa, gdyż jak wynika z przeprowadzonej analizy część Jednostek Organizacyjnych, nadzorowanych przez odnośne, miejscowo właściwe Starostwa Powiatowe, nie posiada właściwie działających elektronicznych skrzynek podawczych w rozumieniu art. 16 Ustawy o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne – ad exemplum - jedynie nieliczne Jednostki mają właściwie zintegrowany adres e-mail z elektronicznym dziennikiem korespondencyjnym, systemem EZD, etc – w rozumieniu Rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 18 stycznia 2011 r. w sprawie instrukcji kancelaryjnej, jednolitych rzeczowych wykazów akt oraz instrukcji w sprawie organizacji i zakresu działania archiwów zakładowych (Dz. U. z dnia 20 stycznia 2011 r.).

§2) Wnosimy o zwrotne potwierdzenie - przez Starostwo - otrzymania niniejszego wniosku w trybie §7 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 8 stycznia 2002 r. w sprawie organizacji przyjmowania i rozpatrywania s. i wniosków. (Dz. U. z dnia 22 styczna 2002 r. Nr 5, poz. 46) wraz potwierdzeniem otrzymania niniejszego wniosku, wnosimy w trybie art. 244 §2 KPA, o zwrotne potwierdzenie przesłania – ex officio - przedmiotowego wniosku do nadzorowanych Szkół Ponadgimnazjalnych wraz z wyszczególnieniem ich nazw oraz danych adresowych.

§2.1) Rzeczone potwierdzenie wraz z informacją z wyszczególnieniem nadzorowanych przez Powiat Szkół Ponadgimnazjalnych, wnosimy o przekazanie wnioskodawcy w formie elektronicznej, w rozumieniu art. 14 ust. 1 KPA - potwierdzenie i odpowiedź (specyfikacja podległych Szkół Ponadgimnazjalnych) nie muszą być sygnowane podpisem elektronicznym - pod adres mikroporady@samorzad.pl

§2.2) Fakultatywnie, podstawą przekazania rzeczonego wniosku do nadzorowanych szkół, może być również art. 65 §1 Ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (Dz.U.2013.267 j.t) - oraz odnośna judykatura, inter alia: postanowienie NSA z 14-12-2010 r. I OW 165/10

§3) W przypadku - gdy przy zastosowaniu funkcjonalności "prześlij dalej" - w treści przedmiotowego wniosku litery diakrytyczne są nieczytelne - wnosimy o skorzystanie z załączonego dokumentu w formacie "doc" (in fine wniosku).

Rzeczony problem może występować - najprawdopodobniej z powodu tego że systemy Powiatu i JO nie są właściwie dostosowane do wszystkich dyspozycji §20 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 12 kwietnia 2012 r. w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności, minimalnych wymagań dla rejestrów publicznych i wymiany informacji w postaci elektronicznej oraz minimalnych wymagań dla systemów teleinformatycznych (Dz. U. 2012.526).

Poniżej załączamy Wniosek - do przekazania Dyrektorom (Dyrektorowi) Szkół Ponadgimnazjalnych

Wnioskodawca: Osoba Prawna
Szulc-Efekt sp z oo

(Dane wnioskodawcy zostały ujawnione - in fine - w pliku sygnowanym bezpiecznym kwalifikowanym podpisem elektronicznym)

------------- właściwa treść wniosku-do przekazania Kierownikom podległych JO (Szkoły Ponadgimnazjalne, etc) -------

Grodzisk Mazowiecki, dnia 12 września 2015 r.
Akademia Liderów Innowacji
i Przedsiębiorczości
Fundacja dr Bogusława Federa
ul. Orzeszkowej 2a
05 – 827 Grodzisk Mazowiecki
Szanowna Pani/ Szanowny Pan
Dyrektor Szkoły

Preambuła:

Zgodnie z art. 63 Konstytucji RP oraz art. 221 k.p.a., każdy ma prawo składać petycje, wnioski i skargi w interesie publicznym, własnym lub innej osoby za jej zgodą do organów władzy publicznej oraz do organizacji i instytucji społecznych w związku z wykonywanymi przez nie zadaniami zleconymi z zakresu administracji publicznej.

W mniemaniu wnioskodawców - Organizacja Pożytku Publicznego - jaką jest Fundacja - ma wręcz taki obowiązek w związku z wykonywaniem zadań statutowych.

§1) W związku z powyższym - na podstawie art. 241 k.p.a. Akademia Liderów Innowacji i Przedsiębiorczości dr Bogusława Federa (dalej: Fundacja) składa poniżej opisaną petycję - w przedmiocie wspierania przedsiębiorczości wśród uczniów Szkół Ponadgimnazjalnych.

Wzmiankowana Petycja ma na celu bezpłatne wspomaganie Dyrektorów szkół w upowszechnianiu wśród Uczniów - zagadnień związanych z podejmowaniem działalności gospodarczej.

§1.1) Petycja składa się z dwóch komplementarnych części, z których pierwsza dotyczy włączenia się Dyrektora Szkoły w określenie stanu faktycznego panującego w szkole - związanego ze świadomością Uczniów w zakresie korzyści wynikających z podejmowania ryzyka działalności Gospodarczej, natomiast druga cześć traktuje o możliwości podjęcia współpracy z Fundacją w celu skutecznej i praktycznej realizacji przedmiotowych zadań związanych z przekazywaniem Młodzieży przydatnej wiedzy i pomocy w obszarze rzeczonej problematyki.

§1.2) Notabene do obowiązków i kompetencji organów administracji publicznej (administracji oświatowej) - należy zgodnie z art. 8 Ustawy z dnia 2 lipca 2004 r. o swobodzie działalności gospodarczej (Dz.U.2015.584 j.t) - (...) tworzenie korzystnych warunków do podejmowania i wykonywania działalności gospodarczej (...)

§1.3) Organy centralne wywiązują się na tym polu dużą aktywnością - w ostatnim czasie organizowany był 3 Kongres Polskiej Edukacji, otwarty z udziałem Ministra Edukacji Narodowej, którego jednym z punktów była dyskusja dotycząca Edukacji w kontekście rynku Pracy, a w gronie prelegentów wystąpił Przedstawiciel Wnioskodawcy - Fundacji Akademii Liderów Innowacji i Przedsiębiorczości.

Na wzmiankowanym Kongresie prezentowano wyniki przeprowadzenia badania dotyczącego preferencji Uczniów Szkół Ponadgimnazjalnych związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej.

Wyraźne sygnały od Dyrektorów Szkół - obecnych na Kongresie świadczyły o dużym zainteresowaniu tematyką - stąd staramy się dotrzeć w sposób formalny do Szkół Ponadgimnazjalnych. Zaznaczamy, że Fundacja wykonuje tego typu badania bezpłatnie - w ramach swoich celów statutowych.

§1.4) Jak wykazały badania przeprowadzone przez Fundację ponad 67% młodych Polaków - zainteresowanych jest prowadzeniem własnej działalności gospodarczej. Raporty dotyczące tych zagadnień odbiły się szerokim echem w mediach: http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/zakladanie-firmy-mlodziludzie-w-wiekszosci,9,0,1753865.html

http://kontakt24.tvn24.pl/najnowsze-badania-67-mlodych-polakow-chce-miec-wlasnafirme,2878570,ugc

http://www.ekonomia.rp.pl/artykul/1192086.html

Tymczasem Szkoły nie są przygotowane na dostarczenie stosownego know-how w tej mierze.

Dlatego rolę w tym obszarze może przejąć Fundacja (Wnioskodawca) – Organizacja Pożytku Publicznego, która może i powinna podejmować działania zmierzające do ' wyjścia naprzeciw ' oczekiwaniom młodzieży.

Z opisywanym raportem oraz z referencjami mnożna zapoznać się pod adresem URL: https://wiedza3g.pl/programy-i-projekty/rozwoj-mikro-przedsiebiorczosci/item/1465- raport-badanie-przedsiebiorczosci-wsrod-mlodziezy-2015.html

 

Petycja I

§1.5) W związku z powyższym - na podstawie art. 241 k.p.a. Akademia Liderów Innowacji i Przedsiębiorczości dr Bogusława Federa (dalej: Fundacja) wnosi petycję w przedmiocie uzyskania zgody na przeprowadzenie BEZPŁATNEJ ankiety w klasach I Techników i Liceów, etc - dotyczącej - statutowej działalności Fundacji, scilicet związanej z upowszechnianiem podejmowania działalności gospodarczej.

 

Osnowa Petycji:

Biorąc pod uwagę - powyżej wyartykułowany Interes pro publico bono – postulujemy - w trybie ww. art. 221 i 241 KPA - o przystąpienie Dyrektora Szkoły do współpracy z Fundacją w zakresie przeprowadzenia badania w klasach I - Szkoły – dotyczącego uzyskania informacji od Uczniów - w przedmiocie jakie są oczekiwania młodzieży oraz stopień zainteresowania prowadzeniem własnej działalności gospodarczej.

Udzielając odpowiedzi na naszą petycję - w trybie art. 244 §2 KPA - można zatem zasygnalizować ewentualne zainteresowanie Dyrektora przystąpieniem do akcji.

Fundacja - dostarczy wtedy - niezbędne do przeprowadzenia ankiety - materiały, którą upoważniony przez Dyrektora Nauczyciel (Wychowawca) może przeprowadzić na dowolnych zajęciach.

Zaznaczamy, że Fundacja - na żadnym etapie nie pobiera jakichkolwiek opłat, funkcjonując jako Organizacja Pożytku Publicznego, a dodatkowo - w ramach swojej działalności statutowej - Fundacja po otrzymaniu wyników ankiety dostarczy do Dyrektora Szkoły opracowane raporty dotyczące wyników przeprowadzonych ankiet w Szkole, oraz w skali makro (np. na tle innych Szkół - Województwo/Kraj, etc - wyniki porównawcze).

Wzmiankowane materiały mogą służyć Dyrektorom Szkół - jako doskonałe narzędzie - do prowadzenia długofalowej polityki - na gruncie tworzenia korzystnych warunków do podejmowania i wykonywania działalności gospodarczej przez absolwentów Szkoły.

O wyrażeniu wstępnej wstępnej zgody lub jej braku na przeprowadzenie ankiety - prosimy poinformować wnioskodawców w trybie art. 244 §2 k.p.a. - na adres mikroporady@samorzad.pl W przypadku wstępnego akcesu Fundacja dostarczy odnośne materiały celem zawarcia stosownego porozumienia.

W przypadku udzielenia odpowiedzi twierdzącej na naszą petycję wystarczy w treści zwrotnej - wiadomości e-mail - załączyć zdanie "jesteśmy wstępnie zainteresowani współpracą w obszarze związanym z treścią petycji".

 

Petycja II

§2) Dodatkowo wnosimy Petycję o nawiązanie stałej współpracy z Fundacją - Organizacją Pozarządową oraz Szkołą instytucją publiczną - w zakresie współdziałania w wykonywaniu zadań związanych z informowaniem uczniów o praktycznych aspektach dotyczących prowadzenia działalności gospodarczej, co miałoby na celu tworzenie korzystnych warunków do podejmowania i wykonywania w przyszłości działalności gospodarczej w szczególności przed ludzi młodych.

W tym przedmiocie Fundacja składa niniejszą petycję w trybie wyżej powołanych przepisów – w zakresie ewentualnego zamieszczenia w Oficjalnym Serwisie WWW Szkoły zakładki - wydzielonego obszaru - o nazwie "Kącik Przedsiębiorcy” z logo Mikroporady.pl i linkiem do odpowiednich zasobów serwisu traktujących o zagadnieniach związanych z prowadzeniem działalności Gospodarczej.

Jak wskazuje nazwa, w zamyśle Fundacji byłoby to miejsce, w którym Przyszły Lokalny Przedsiębiorca - mógłby uzyskać - w formie uporządkowanej: pomocne informacje, porady, formularze, wzory umów, informacje prawne, linki do instytucji wspierających przedsiębiorców, a nawet możliwość uzyskania bezpłatnych konsultacji. Mamy nadzieję, że będą to informacje, które w przyszłości - w naszym mniemaniu - pomogą Absolwentowi Szkoły w podjęciu decyzji o zainicjowaniu działalności gospodarczej.

 

Osnowa Petycji:

§2.1) Bogaty zasób materiałów znajdujących się w zakładce „Kącik dla Przedsiębiorcy” może być również przedmiotem empirycznej analizy prowadzonej w ramach różnych zajęć.

W ramach proponowanego Programu, bez pobierania jakichkolwiek opłat, Fundacja chce wspierać Szkoły w procesie utworzenia „Kącika dla Przedsiębiorcy” na Oficjalnej Stronie WWW Szkoły. Co więcej, Fundacja weźmie na siebie pełną odpowiedzialność za jakość materiałów zawartych w tym obszarze szkolnej Strony WWW.

Materiały udostępniane w sieci Internet są często podawane w sposób chaotyczny, rozproszone w różnych miejscach, trudne do wyszukiwania i segregowania. Gołym okiem widać brak fachowego nadzoru nad kompleksową organizacją udostępniania informacji w tym przedmiocie. Stąd, przewidziana przez Ustawodawcę współpraca w tego typu obszarach z organizacjami pozarządowymi, wydaje się być najlepszym rozwiązaniem tych problemów.

Fundacja zajmuje się tą tematyką już od wielu lat, w ramach swoich działań statutowych, a tym samym jest w stanie dołożyć wszelkich starań, aby efektywnie współdziałać ze Szkołą.

Fundacja jest gotowa udzielić Szkołom odpowiedniego, bezpłatnego, pełnego wsparcia informatycznego i merytorycznego w tym zakresie. Wydaje się, że obecnie jest to najlepsza propozycja w kraju, porządkująca strefę pomocy dla Przedsiębiorców. Wykonano już prace związane z opracowaniem koncepcji, kompletowaniem materiałów oraz z przygotowaniem zaplecza informatycznego.

Od dawna otrzymujemy informacje z całego kraju, również od osób rozpoczynających dopiero sferę życia zawodowego, że właśnie tego typu jednolita informacja, podawana przez np. przez Instytucje Oświatowe, w sposób rzetelny, fachowy i skondensowany, jest tym czego najbardziej potrzebuje przyszły Przedsiębiorca, szczególnie przy rozpoczynaniu działalności lub na etapie podejmowania decyzji o ewentualnym podjęciu działalności gospodarczej. Brak tego typu informacji jest często powodem rezygnacji z podejmowania ryzyka w tym obszarze, co wiąże się w konsekwencji z zasileniem szeregów osób bezrobotnych.

W Serwisie mikroporady.pl, w którym udzielamy porad Mikroprzedsiębiorcom, jesteśmy nowatorskim i bezpłatnym wsparciem na każdym etapie rozpoczynania i prowadzenia działalności. Zainteresowanie rzeczoną tematyką jest tak duże, że każdego miesiąca rejestruje się w naszym serwisie ponad 1700 nowych osób. Prowadzimy E-punkt Konsultacyjny, który udziela Przedsiębiorcom bezpłatnych porad dotyczących realnych problemów na jakie trafiają nasi użytkownicy. Co miesiąc zespół prawników i konsultantów analizuje i aktualizuje wszystkie treści pod kątem ich zgodności ze zmieniającymi się przepisami prawa. Z informacji zawartych na naszym serwisie mikroporady.pl korzysta permanentnie ponad 500 Urzędów miast i gmin Innymi słowy posiadamy odpowiednie zaplecze oraz możliwości organizacyjne w obszarze skutecznego współdziałania z jednostkami samorządu terytorialnego w przedmiocie wspierania lokalnych, młodych Mikroprzedsiębiorców, co staraliśmy się odpowiednio uzasadnić i o co postulujemy w niniejszej petycji.

Nasza Fundacja jest szczególnie predestynowana do takiej misji, gdyż już od 4 lat prowadzi interaktywne warsztaty „Mój pierwszy biznes”, które, jak sama ich nazwa wskazuje, mogą być doskonałym bodźcem do skierowania zainteresowań Ucznia w tym kierunku. Staramy się informować przyszłych przedsiębiorców o wszelkich możliwościach uzyskiwania pomocy w tym obszarze.

Jako instytucja non-profit– Fundacja, łącząc cele statutowe z interesem pro publico bono, przygotowała bezpłatnie - zestaw narzędzi związanych z inicjowaniem i prowadzeniem działalności gospodarczej. Chcemy, w ramach naszego know-how, udostępnić bezpłatnie szkołom, a co za tym idzie Uczniom, dostęp poprzez kanał Internetowy do naszej bazy materiałów i dokumentacji zawierającej m.in:

  • ponad 1200 wyjaśnień, uwag, komentarzy i orzecznictwa prawnego, związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej;
  • bezpłatne wzory dokumentów w wielu wariantach i wersjach w formie do natychmiastowego pobrania i zastosowania;
  • formularze umów niezbędnych dla prowadzenia mikro i małej firmy, przydatne na każdym etapie prowadzenia firmy;
  • ponad 180 rekomendacji, porad i instrukcji przygotowanych przez ekspertów z dziedziny prawa, zarządzania, marketingu i innych, uwzględniających specyfikę prowadzenia małej firmy;
  • kazusy obrazujące "przykłady z życia" na podstawie orzeczeń Sądu Najwyższego i Naczelnego Sądu Administracyjnego w sprawach gospodarczych dotyczących mikro firm;
  • wyjaśnienia potrzebnych i niezbędnych pojęć, definicji przydatne przy prowadzeniu działalności gospodarczej;
  • punkt konsultacyjny, gdzie można, poprzez sieć Internet, zadać pytanie naszym ekspertom i bezpłatnie uzyskać odpowiedź.

Jesteśmy głęboko przekonani, że nasze działania przyczynią się do tego, że misja szkół w tym zakresie będzie skuteczniej i pełniej realizowana, o co staramy się postulować niniejszą petycją.

Informacje o serwisie mikroporady.pl - zamieszczono wcześniej na stronach Internetowych:

Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, pod adresem:

https://prod.ceidg.gov.pl/ceidg.cms.engine/?D;b26ba2e4-2511-45d6-a57ef0a30b47a671

oraz Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości pod adresem:

http://www.pi.gov.pl/Firma/chapter_96043.asp

§2.3) W związku z powyższym prosimy, aby Dyrektor Szkoły, w ramach wypełniania zadań związanych z dbałością o przystosowanie Ucznia/Absolwenta do funkcjonowania w warunkach współczesnego otoczenia społeczno-gospodarczego, współdziałając z naszą Fundacją jako organizacją pozarządową, dokonał oceny niniejszej propozycji i kierując się Interesem Publicznym, rozważył możliwość przystąpienia do realizowanego przez Fundację Programu upowszechniania wiedzy o przedsiębiorczości w szkołach, powiatach i gminach.

Zainicjujemy - w takim przypadku - kontakt ze Szkołami, które poinformują nas o sposobie załatwienia niniejszej petycji i przystąpią do wyżej opisanego Programu współdziałania ze Szkołą w zakresie wspierania rozwoju lokalnej przedsiębiorczości.

Prosimy, aby Dyrektor Szkoły, w odpowiedzi na naszą petycję - w trybie art. 244 §2 Ustawy Kodeks Postępowania Administracyjnego - poinformował nas –zwrotnie w formie elektronicznej na adres mikroporady@samorzad.pl o sposobie rozpatrzenia niniejszej petycji. (zainteresowanie problematyką lub brak zainteresowania).

Niniejszy Wniosek został sygnowany przez Współwnioskodawcę – bezpiecznym kwalifikowanym podpisem elektronicznym - w trybie przepisów Ustawy o podpisie elektronicznym.

Wnosimy o niewykonywanie telefonów do wnioskodawcy - stosownie do art. 14 §1 KPA oraz przesyłanie odpowiedzi - jedynie w formie elektronicznej (bez użycia poczty konwencjonalnej) pod podany wyżej adres: mikroporady@samorzad.pl - przypominamy że zarówno Władza Ustawodawca jak i Wykonawcza szczególną rolę przywiązuje w ostatnim czasie do komunikacji elektronicznej z Interesantami.

W trybie § 7 Rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 8 stycznia 2002 r. w i sprawie organizacji przyjmowania i rozpatrywania skarg i wniosków. (Dz. U. z dnia 22 styczna 2002 r. Nr 5, poz. 46) wnosimy o zwrotne potwierdzenie przyjęcia niniejszego wniosku na adres mikroporady@samorzad.pl.

Wnioskodawca:

Dr Bogusław J. Feder
Akademia Liderów Innowacji i Przedsiębiorczości
Fundacja
ul. Orzeszkowej 2A
05-827 Grodziska Mazowiecki
KRS: 0000318482
www.wiedza3g.pl
kancelaria@mikroporady.pl.

Współnioskodawca:

Osoba Prawna:
Szulc-Efekt sp zoo
KRS: 0000059459
ul. Poligonowa 1
04-051 Warszawa
Prezes Zarządu - Adam Szulc
Kapitał Zakładowy: 222 000,00 pln

 

Komentarz do Wniosku:

Współwnioskodawca (Szulc-Efekt sp zoo - podmiot zewnętrzny w stosunku do Głównego Wnioskodawcy - występujący jak zaznaczamy ponownie, w roli Współwnioskodawcy - a nie w roli Pełnomocnika) - pro forma podpisał – niniejszy wniosek - bezpiecznym kwalifikowanym podpisem elektronicznym (w załączeniu stosowne pliki) - choć według aktualnego orzecznictwa brak podpisu elektronicznego nie powoduje bezprzedmiotowości wniosku - stosownie do orzeczenia: WSA w Gdańsku: IISAB/Gd 25/07. Podkreślamy jednocześnie, iż przedmiotowy wniosek traktujemy jako próbę optymalizacji funkcjonowania struktur Administracji Publicznej.

Duża ilość powoływanych przepisów prawa w przedmiotowym wniosku, wiąże się z tym, że chcemy uniknąć wyjaśniania intencji i podstaw prawnych w rozmowach telefonicznych - co rzadko, ale jednak, ciągle ma miejsce w przypadku nielicznych JST.

Jeżeli JST nie zgada się z powołanymi przepisami prawa, prosimy aby zastosowano podstawy prawne akceptowane przez JST.

Dobro Petenta i jawność życia publicznego jest naszym nadrzędnym celem, dlatego staramy się również upowszechniać zapisy Ustawowe dotyczące Wnioskowania.

Kwestie te Ustawodawca podkreślił i uregulował w art. 63 Konstytucji RP: "Każdy ma prawo składać petycje, wnioski i skargi w interesie publicznym, własnym lub innej osoby za jej zgodą do organów władzy publicznej oraz do organizacji i instytucji społecznych w związku z wykonywanymi przez nie zadaniami zleconymi z zakresu administracji publicznej."

Pamiętajmy również o przepisach zawartych m. in.: w art. 225 KPA: "§ 1. Nikt nie może być narażony na jakikolwiek uszczerbek lub zarzut z powodu złożenia skargi lub wniosku albo z powodu dostarczenia materiału do publikacji o znamionach skargi lub wniosku, jeżeli działał w granicach prawem dozwolonych. § 2. Organy państwowe, organy jednostek samorządu terytorialnego i inne organy samorządowe oraz organy organizacji społecznych są obowiązane przeciwdziałać hamowaniu krytyki i innym działaniom ograniczającym prawo do składania skarg i wniosków lub dostarczania informacji - do publikacji - o znamionach skargi lub wniosku."

Eksperci NIK piszą: "Niewielka liczba składanych wniosków o udzielenie informacji publicznej, liczba skarg złożonych do WSA, jak również liczba pozwów złożonych do sądów rejonowych, świadczyć może o braku zainteresowania w egzekwowaniu powszechnego prawa do informacji publicznej. Z drugiej strony, realizację tego prawa utrudniają podmioty zobowiązane do pełnej przejrzystości swojego działania, poprzez nieudostępnianie wymaganej informacji publicznej" [Protokół pokontrolny dostępny w sieci Internet: LBY-4101-09/2010]. Mamy nadzieję, zmienić powyższą ocenę, być może nasz wniosek choć w niewielkim stopniu – przyczyni się do zwiększenia tych wskaźników.

a, prosimy aby zastosowano podstawy prawne akceptowane przez JST.

Dobro Petenta i jawność życia publicznego jest naszym nadrzędnym celem, dlatego staramy się również upowszechniać zapisy Ustawowe dotyczące Wnioskowania.

Kwestie te Ustawodawca podkreślił i uregulował w art. 63 Konstytucji RP: "Każdy ma prawo składać petycje, wnioski i skargi w interesie publicznym, własnym lub innej osoby za jej zgodą do organów władzy publicznej oraz do organizacji i instytucji społecznych w związku z wykonywanymi przez nie zadaniami zleconymi z zakresu administracji publicznej."

Pamiętajmy również o przepisach zawartych m. in.: w art. 225 KPA: "§ 1. Nikt nie może być narażony na jakikolwiek uszczerbek lub zarzut z powodu złożenia skargi lub wniosku albo z powodu dostarczenia materiału do publikacji o znamionach skargi lub wniosku, jeżeli działał w granicach prawem dozwolonych. § 2. Organy państwowe, organy jednostek samorządu terytorialnego i inne organy samorządowe oraz organy organizacji społecznych są obowiązane przeciwdziałać hamowaniu krytyki i innym działaniom ograniczającym prawo do składania skarg i wniosków lub dostarczania informacji - do publikacji - o znamionach skargi lub wniosku."

Eksperci NIK piszą: "Niewielka liczba składanych wniosków o udzielenie informacji publicznej, liczba skarg złożonych do WSA, jak również liczba pozwów złożonych do sądów rejonowych, świadczyć może o braku zainteresowania w egzekwowaniu powszechnego prawa do informacji publicznej. Z drugiej strony, realizację tego prawa utrudniają podmioty zobowiązane do pełnej przejrzystości swojego działania, poprzez nieudostępnianie wymaganej informacji publicznej" [Protokół pokontrolny dostępny w sieci Internet: LBY-4101-09/2010]. Mamy nadzieję, zmienić powyższą ocenę, być może nasz wniosek choć w niewielkim stopniu – przyczyni się do zwiększenia tych wskaźników.

Treść Wniosku

Pobierz Czytaj online

Czy wiesz, że aż 96% mikro firm zapewnia 75% wszystkich wpływów z podatków i wytwarza 51% zysku gospodarki kraju?

A tylko niewielkiej liczbie udaje się utrzymać na rynku dłużej niż rok bez dostatecznej wiedzy i znajomości przepisów.

A czy wiesz, że...

Ty też możesz coś zrobić, abyśmy mogli dalej działać i skutecznie Cię wspierać?

KRS 0000318482


Przejdź do Twój e-PIT


Udostępnij poprzez:

jestemszefem.pl
Mikroporady
  • O nas
  • Nasze projekty
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności
  • Regulamin darowizn
  • Ustawienia cookies
Partner w Programie Google Grandspro
1000 serwisów Urzędów Miast i Gmin współpracuje z Mikroporady.pl
Podatki PIT
Twoj-epit
Wypełnij pit

PIT Online z PITax.pl dostępny jest dzięki współpracy z IWOP

2025 Copyright © by Akademia Liderów

Gdy potrzebujesz
porady, u nas zawsze
ją otrzymujesz*

*Czy wiesz, że aż 96% mikro firm zapewnia 75% wszystkich wpływów z podatków i wytwarza 51% zysku gospodarki kraju? A czy wiesz, że tylko niewielkiej liczbie udaje się utrzymać na rynku dłużej niż rok z powodu braku dostatecznej wiedzy, znajomości przypisów i kompetencji?

Akademia liderów

A czy wiesz, że...
Ty też możesz coś dla nas zrobić, abyśmy mogli dalej działać i skutecznie Cię wspierać?

KRS 0000318482
copy Skopiuj KRS

Wpisz nasz KRS w Deklaracji Podatkowej Twój e-PIT!

Przechodzisz właśnie do usługi
Twój e-PIT Ministerstwa Finansów

Aby skutecznie przekazać 1% na Projekty Fundacji
mikroPorady.pl i jestemSzefem.pl
wystarczy wpisać:

KRS 0000318482
copy Skopiuj KRS

lub wyszukać na liście:

Akademia Liderów Innowacji i Przedsiębiorczości Fundacja dr Bogusława Federa

copy Skopiuj nazwę
Przejdź do Twój e-PIT
laptop
×

Pomogliśmy już wielu mikro przedsiębiorcom.
Dzięki Twojej wpłacie możemy pomagać kolejnym.

Wspieram

Porady były pomocne?

Pomóż nam stworzyć ich więcej

ING Bank Śląski SA
88 1050 1924 1000 0092 7073 7167

Skopiuj konto

Akademia Liderów Innowacji i Przedsiębiorczości
Fundacja dr Bogusława Federa

Zobacz jak Twoja wpłata pomaga

ING Bank Śląski SA
88 1050 1924 1000 0092 7073 7167

Skopiuj konto

Dlaczego warto Nas wspierać?

Pomogliśmy już wielu mikro przedsiębiorcom.
Dzięki Twojej wpłacie możemy pomagać kolejnym.

Wspieram

Porady były pomocne?

Pomóż nam stworzyć ich więcej

Akademia Liderów Innowacji i Przedsiębiorczości
Fundacja dr Bogusława Federa

Zobacz jak Twoja wpłata pomaga